Oyun

Age of Empires 3 Nasıl Kurulur

Bu oyunun tutkunları heyecanla oyunun üçüncü serisini beklerken beklenen an geldi .

1997 yılında  Ensemble Studios tarafından yapılan ve Microsoft tarafından piyasaya sürülen gerçek zamanlı strateji oyunudur.

Tarihi gerçeklerden kaynak aldığı senaryosu ile dikkat çeken oyunda, Taş Devri döneminden Demir Çağına dek süren bir zaman ele alınıyor. 

Oyun farklı milletlerin oynayabildiği, değişik hedeflerin yapılmasının istendiği senaryolarla tek kişi olarak oynanabiliyor.

Taş – Kağıt – Makas özünü kullanan oyundaki birimlerin çeşitliliği oyuncuyu değişik stratejiler kurmaya zorluyor.

Multiplayer olarak internet üzerinden oynanmaya izin veren oyun, en fazla 8 kişilik haritalarda değişik modlara ev sahipliği yapıyor.

GameSpy’ın da desteklediği oyun, turnuvalar için de uzun süre kullanıldı.

12 milletin bulunduğu oyunda bu milletler;

  • Choson, Shang, Yamato, Babylonians (Babil), Hittites (Hitit), Persians (Farslar), Assyrians (Asurlular), Egyptians (Eski Mısır), Sumerians (Sümerler), Greeks (Yunanistan), Minoans (Minos Uygarlığı), Phoenicans (Fenikeliler).

Oyunda teknoloji çok büyük bir önem taşıyor.

Çağ atladıkça ihtiyaç duyulan teknolojilerin fiyatları arttığından dolayı ise, verimli topraklara yerleşmenin önemi artıyor.

Duvarlar her ne kadar koruma sağlasa da, oyuncuyu içeri hapsettiğinden dolayı bu açıdan oynanışa büyük darbe vurabiliyor. 

Oyunu DVD  ile yükleyecekler için ilk önce Virtual Clone Drive programını yükleyip, sonra cd 1 yazan yere gelin ve yüklemeye başlayın.

Cd 2 istediği zaman 2. cd dosyasına gelin ve çalıştır’a basın.

Çift tıkladıktan sonra disc 2 isteyen yere ” ok ” deyin ve böylece yüklemeye devam edin.

3.de aynı şekilde yaptığınız zaman oyun yüklenir.

Etiketler

Yorum Ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın