İş Hayatı ve Kariyer

İşyerinde Stresi Azaltmanın 7 Yolu

1.Zamanınızı İyi Yönetin

Bir listeniz olsun ve bu liste hem yapmanız gerekenleri hem de yapmamanız gerekenleri içersin. Bu şekilde nerede “evet”, nerede “hayır” demeniz gerektiğini çok daha rahat hatırlayabilirsiniz.

 

 

2.Sakin Olmayı Deneyin

Çok bunaldığınız anlarda derin bir nefes alın. Vücudunuzun hep aynı enerjiyle, aynı şekilde hareket etmeyeceğinin bilincinde olun.

3.Masanızda Ayna Bulunsun Daima Gülümseyin

Gülmek stresi azaltır. Masanızda bulunan ayna sayesinde sürekli kendinizi kontrol edebilir ve kendinizi istemeden de olsa mutlu hissedebilirsiniz.

4. Karşınızdakini Daha Çok Dinleyin

Çalışma arkadaşlarınızın sizinle aynı fikirde olmayabilir. Kendinizi kötü hissetmeyin, onları iyi dinleyin ve ortak noktalar belirlemeyi sakin yaklaşmayı deneyin.

 

5.Çalışırken Kısa Molalar Verin

Çalışırken 5 dakikalık ara vermek sizi motive eder. Merdiven inin, çay için, arkadaşlarınızla sohbet edin bu şekilde egzersiz de yapmış olursunuz. Kendinize ayırdığınız bir kaç dakika sayesinde işlerinizde daha verimli bir çalışma elde etmiş olursunuz.

6.Uykunuza Dikkat Edin

Uykusuzluk stresin en önemli sebeplerindendir. Uyku düzeninizi şekillendirerek kendinizi daha iyi hissedersiniz. Stresli bir günün ardından iyi bir uyku çekin.

7.İyimser Çalışma Arkadaşları Edinin

Stresinizi azaltacak arkadaşlar edinin. İş yerinde pozitif düşünen arkadaşlarınızla yan yana gelmeye özen gösterin. Keyfinizi yerinize getireceklerine emin olun.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın