Genel

Nar Çiçeği Yağı Nasıl Kullanılır

Narın ne kadar faydalı ve zengin içerikli bir meyve olduğunu sanırız bilmeyen yok.  Yoğun miktarda E vitamini içeren nar çekirdeği yağı da aynı özellikleri taşıyor ve kozmetik amaçlı kullanılıyor. E vitamininin hücre yenileme özelliği düşünüldüğünde nar meyvesinin  ve ürünlerinin sağlık ve güzelliğin korunmasında ne kadar etkili oldukları gerçeği de ortaya çıkmış oluyor.

Nar çiçeği yağı nasıl kullanılır;bakımına ve genç görünmeye özen gösteren herkesin kullanması gereken, tabir caizse bir iksir olan nar çekirdeği yağı, cildi dış etkenlere karşı muhafaza ederek şeffaf, dayanıklı ve elastik bir yapıya ve görünüme kavuşturur.

Nar çekirdeği yağı eğer fabrikasyon değil de soğuk sıkım tekniği denilen doğal teknikle elde edilmişse %100 doğal bir yapıda olacağından cilt için hem çok etkili, hem de son derece faydalı olacaktır.

Nar çekirdeği yağı faydaları hem sağlık hem güzellik konusunda saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Nar çekirdeği yağı düzenli kullanıldığında ciltteki mimik kırışıklıklarına da hayli iyi gelir. Ciltteki problemleri ve enfeksiyonları da tedavi eden nar çekirdeği yağı, Sigara, alkol ve kötü hava koşullarının kanserojen etkilerini azaltarak daha sağlıklı bir cilde sahip olunmasını sağlar. Selülit oluşumunu engelleyen ve cilt sıkılaştırıcı özellikleri de olan nar çekirdeği yağı kolesterol ve yüksek tansiyonun da düşürülmesini sağlar. Nar çekirdeği yağı faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirmesi, böbrek iltihaplarını gidermesi, hastalıklara karşı koruması ve kalbi güçlendirerek kalp krizi riskini azaltması da sayılabilir.

nar-cicegi-yagi-nasil-kullanilir-1Nar Çekirdeği Yağı Yüze Nasıl Kullanılır

Cildi besleyici özelliğe sahip olan nar çekirdeği yağını bir parça pamuk yardımıyla cildinize sürerek parmak uçlarınızla hafif masaj yapıp cilde iyice nüfuz etmesini sağlayın. Göz çevresi hariç tüm yüze, boyun bölgesine, dekolteye ve tüm vücuda uygulanabilir.

Nar çekirdeği yağını 1 çay bardağı suya 4-5 damla damlatılmış şekilde günde 3 kez de alabilirsiniz. Hücre yenileyici özelliği olan nar çekirdeği yağı cilt kırışıklıklarını gidermede benzersiz ve çok etkili bir üründür. Nar çekirdeği yağını, dahili olarak kesme şeker üzerine 7-8 damla damlatarak da tüketebilirsiniz.

Değişik firma ve markaların üretip pazara sunduğu nar çekirdeği yağı fiyatları 20 TL ile 60 TL arasında değişmektedir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın