Yaşam

Twitter’da Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Twitter: 140 karakterden oluşan tweet  adı verilen kısa mesajların gönderildiği bir sosyal platformdur. Twitter’da takipçi sayınızı arttırmak çoğu zaman etkili bir yöntemdir. Ama Twitter hesabınızı ilk fırsatta terk edecek takipçilerle doldurmayın. Bu yüzden amacınız hiçbir zaman yalnızca takipçi sayısını arttırmak olmamalı. Sizi takip eden kişilerle etkileşim halinde olmanız başarıya ulaşmanızı sağlar.

1.Takip Edin ama herkesi değil:  Yapılan en büyük hatalardan biri de insanların herkesi takip etmesi ama bu bazen iyi bir etkileşim olmayabiliyor. Mesela küçük bir şehirde iş yeri sahibiyseniz o şehirdeki kullanıcılarla etkileşime geçin. Bu yöntem takipçi artırmanızda iyi bir etkileşim sağlayacaktır.

2.Twit zamanlamasını doğru yapın: Her sosyal mecranın kullanım zamanları farklıdır. Twitter kullanıcıları günün neredeyse tamamını aktif olarak kullanır. Ama en iyi sonuç için daha önce atmış olduğunuz twit saatlerini inceleyin, böylece zaman ayarlamanızı tekrar düzenleyebilirsiniz.

3.Dikkat Çekici Twit Atın: En çok etkilendiğiniz twitlere göz atın. Farklı bir bilgi, sıradan olmayan cümleler, kullanıcıların dikkatini çeker.

4. Takipçi Avına Çıkın: Mesela, sosyal medya alanında faaliyet gösteriyorsanız ‘’sosyal medya’’ kelimesini search kısmına yazın ve aratın. Bu kişileri takibi alın konuşmalara katılın. Kendinizden söz ettirin.

5.Popüler Twitlerinizi Takip Edin: Geçmişte attığınız twitten çok fazla takipçi kazandıysanız, yeni takipçilerin ilgisini çekebilirsiniz.

6.Twitter Hesabınızı Duyurun:  İnsanlara Twitter’da olduğunuzu, Facebook, LinkedIn, Pinterest gibi sosyal medya hesaplarınızda duyurun. Sayfanızı tanıtmak konusunda etkili bir yöntem olacaktır.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın