Moda ve Kişisel Bakım

Yüz Temizliğinde Yapılan 7 Yanlış

1.Cildi Fazla Yıkamak

Cildinizin bir yağ dengesi var. Eğer sürekli cildinizi temizliyorsanız, cildinizin yağ dengesi bozulur. Fazla temizlenen cilt aşırı tahriş olabilir ve yağ dengesi bozulduğu için ciltte sorunlu bir görüntü oluşabilir.

2.Aşırı Peeling Yapmak

Hepimizin bildiği gibi peeling cildin üzerindeki ölü deriyi soymaya yarayan bir yöntem. İster yüz kesesi yapın ister peeling kremleri  bu işlem cildin temizlenmesi bakımından oldukça önemli. Haftada 2 kereden fazla uygularsanız cildinize zarar verir.

3.Fazla Sıcak Su Kullanmak

Gözeneklerinizin açılması için yüzünüzü sıcak su ile yıkıyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Aşırı sıcak su yağ dengesini bozarak cilde zarar verir. Eğer cildinizin kurumasını istemiyorsanız yüzünüzü ılık su ile durulayın.

 

4.İyice Durulamamak

Cildinizi temizlemek için kullandığınız ürünleri yeteri kadar durulamadığınız takdirde gözeneklerinizi tıkar ve cildinize zarar verir.

5.Havluyla Silmek

Yüzünüzü yıkadıktan sonra havluyla kurulama işleminde fazla dikkat etmiyorsanız, hepimiz bu noktada aynı işlemi yapıyoruz. Cildimizi biran önce kurulamak için havluyla ovuşturuyoruz. Cildimiz malesef bu hareket sonrası zarar görüyor.

6.Nemlendirici Sürmek İçin Beklemek

Cildinizi temizledikten sonra pürüzsüz haliyle beklemenin ve biraz nefes alması için ona zaman tanımanın iyi fikir olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Fakat yanılıyorsunuz. Cildiniz tamamen kuruduğunda sürdüğünüz nemlendiricinin nüfuz etmesi zorlaşacak ve cildinize yağlı bir his bırakacak.

7.Yanlış Ürünlere Yatırım Yapmak

İyi bir temizliğin birinci kuralı iyi bir temizleyiciye sahip olmak. Başarılı bir temizleyici ürün, cildinizdeki kir, yağ ve makyaj kalıntılarını tamamen temizlemeli. Fakat bunları yaparken cildin doğal dengesi bozulmamalı, gerekli olan doğal yağları cildinizden uzaklaştırmamalı ve cilt tipinize uygun olmalı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın