Moda ve Kişisel Bakım

Yüzdeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Siyah noktalar cildin temizlenmemesi ve gözeneklerin dolması sonucu ortaya çıkmaktadır. Özellikle yağlı ciltlerde siyah noktalar daha sık olmaktadır. Siyah noktalar zamanla sivilce oluşumuna da sebep olmaktadır. Yüzdeki sivilceler ve siyah noktalar nasıl geçer bu konuda cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi çok önemlidir. Doğru uygulama yaparak siyah nokta ve sivilcelerden kurtulunabilir.

Yüzdeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Siyah noktaların cilt yüzeyinden temizlenmesi için düzenli aralıklar ile cilt bakımının yapılması gerekmektedir. Sıkma işlemi ile temizlenen siyah noktalar daha sonra gözeneklerin sıkılaştırılması ile oluşumu engellenebilir. Yüzdeki siyah noktalar nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu bu konuda doğal cilt temizleme ve maskeler ile sağlıklı bir çözüm bulunacağını belirtmektedir.

Yüzdeki siyah noktalar nasıl geçer evde yapılan bir kaç karışım ile bunlardan kurtulmak mümkündür. Öncelikle cildin temizlenmesinde peeling uygulaması yapılmalıdır. Kahve ya da toz şeker ile bal karışımı yaparak cilde peeling uygulaması yapılır. Cildin buhara tutulması gözeneklerin açılmasında fayda sağlar. Duş sonrası gözenekler açıldığı için cilde zarar vermeden sıkma işlemi yapılır.

Siyah noktalar temizlenir. Ardından gözenek sıkılaştırıcı maske uygulaması yapılır. Bunun için yumurta akı her zaman yararlı olacaktır.

Yüzdeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? 1

Daha sonra cilde uygun nemlendirici kullanılarak cilt nemlendirilmesi yapılır. Düzenli aralıklar ile bu şekilde bakım yapıldığında yüzdeki siya noktalar temizlenir ve sivilce oluşumu engellenir.

Yüzdeki sivilce ve siyah noktalar nasıl geçer yapılacak olan doğal işlemler ile bu sorun ortadan kaldırılır. Siyah noktaların zamanla sivilceye dönüşerek ciltte leke oluşturmasına engel olunması gerekmektedir. Sivilce ve siyah nokta lekeleri cildin görüntüsünü ve cilt sağlığını bozar.

En kısa sürede siyah nokta ve sivilcelere doğal çözümler bulunmalıdır. Daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için mutlaka cilt temizliğine ve cilt bakımına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Etiketler

Yorum Ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın